TASARIMCI

 

HATİCE GÖKÇE

Tasarımcı Hatice Gökçe, kendi adıyla anılan modaevinin direktörüdür. Markasını 2000 yılında İstanbul’da kurmuştur. Gökçe’nin çalışmaları, erkek terziliğine duyduğu saygıya ve erkek giyimine harcadığı uzun mesaiden ve tutkusundan gelen deneyime dayanmakta olup, imzasını taşıyan dikişler ve çalışmalarındaki temaların devamlılığını sağlayan, tasarımın yanında oluşturduğu terzilik detaylarını da içerir.

Tarkan, Hayko Cepkin, Can Bonomo gibi müzisyenler ve Borusan Quartet gibi klasik müziğin önemli isimleri ve farklı disiplinlerden sanatçılar ile birlikte gerçekleştirdiği çalışmalar, işler ve sergilerden oluşan etkileyici bir envanter derlemiştir. Gökçe, her bir Hatice Gökçe koleksiyonunun tanıtımı için “mizansenler” tasarlar. Mevsimsel koleksiyonları ve özel projeleri galerilerde, müzelerde ve lüks perakendeciler ile yaptığı ortaklıklarla sergilenir.

Hatice Gökçe’nin çeşitlilik gösteren uluslar arası müşterileri, Hatice Gökçe tarafından özel olarak üretilen el yapımı her bir parçaya yönelik detay, kalite, yaratıcılık ve ustalık beklentisi içindedir. Başlıca ürünleri ceketler, gündelik ve couture giysiler olarak koleksiyonlarında yer alır. Üst düzey moda geleneklerine paralel olarak, Hatice Gökçe malzeme, zaman veya özel tasarımdan taviz vermez. Detaylarda hassasiyet çok önemlidir. Deri, ipek, yün gibi malzemelere pişmanlık duymayan bir bağlılık gösterir. “Giysiler sadece giysi değildir, onlar birer kompozisyondur. “

www.haticegokce.com